Спінінг
Спінінг, або тренування на особливих велотренажерах, - один з найбільш ефективних способів боротьби із зайвою вагою. Здавалося б, що може бути простіше? Сиди, крути педалі і худни ...
Але все не так легко, як може здатися на перший погляд. Це не стара добра і так улюблена в дитинстві велопрогулянка, а імітація групової шосейної гонки, тобто тренування досить інтенсивне. Заняття проходять на спеціальних тренажерах, які інструктор встановлює під кожного учня. Навантаження теж підбирається індивідуально.
Заняття проходять під музику і побудовані за класичною схемою: розминка - основна частина - розтяжка. Ви починаєте крутити педалі і розминаєте руки, поступово додаєте навантаження і разом з інструктором і всіма займаєтесь як би берете участь в розіграші кубка або медалей: робите швидкісний заїзд, піднімаєтеся в гору, спускаєтеся з неї, їдете по пересіченій місцевості і щосили намагаєтеся фінішувати першим. Звичайно, можна просто крутити педалі і виконувати різні вправи - підніматися над сідлом і нахилятися вниз. Але змагатися набагато цікавіше, ніж тренуватися. Правда, виходить, що змагаєшся сам з собою, точніше - зі своїми можливостями: адже не реально намагатися обігнати суперника на велотренажері.
Тренування дійсно складне, тому обов'язково візьміть з собою пляшку з мінеральною водою і рушник: навіть якщо ви не потієте в тренажерному залі Олімп, тут воно точно стане в нагоді. І все ж, незважаючи на колосальні енергетичні витрати, після заняття відчувається не тільки приємна втома, але і дивовижна бадьорість. Найголовніше - «борг» перед фігурою теж виконаний: вчорашнє тістечко НЕ осяде на талії зайвими сантиметрами.
Що потрібно знати про спінінг:
Спінінг не тільки допомагає позбутися зайвої ваги, але і прекрасно тренує серцево-судинну систему і витривалість. Велотренування сподобаються тим, хто насилу освоює комплексні спортивні програми та хореографічні елементи, які використовуються в аеробіці. Цей фітнес підходить людям різного віку.
Під час занять інтенсивно працюють м'язи ніг і сідниць. Навантаження можна регулювати, змінюючи стиль педалювання. Наприклад, крутячи педалі з опущеним носком, ви збільшуєте навантаження на передню поверхню стегна, з опущеною п'ятою - на задню, а також на сідниці і гомілки. Причому м'язи стають більш пружними, але не збільшуються в розмірах.
Існує кілька видів спінінг-тренувань, і у кожної - свої цілі і завдання. Тренування на відновлення допомагає накопичити енергію; на витривалість - максимально розщеплює жири. Силове тренування «працює» над серцево-судинною системою, а інтервальне підвищує здатність організму відновлюватися після силових блоків. Racing-тренування (гонка) призначена тільки для підготовлених: вона допомагає оцінити результати занять. Тривалість «заїздів» залежить від рівня підготовки займаються. Для новачків - це 30 хвилин, для підготовлених - 45, для просунутих - 60 хвилин.
Займаючись, стежте за пульсом. Під час тренування на відновлення він не повинен перевищувати 50-65% від максимального (його вираховують за формулою «220 мінус вік»); для тренування на витривалість ці цифри складатимуть 65-75%; силовий - 75-85%; інтервального - 65-92%; для гонок - 80-92%.
Цим видом фітнесу можна займатися у звичайній спортивному одязі, але все-таки краще придбати спеціальну велоформу: шорти з ущільнювачем, що зменшують тертя об сідло; майку з тканини-терморегулятора, велосипедні черевики, що спрощують цикл педалювання, і рукавички, запобігають ковзання.
Фішка фітнесу - розвиток «чемпіона своїх можливостей»: адже ви регулюєте навантаження, кидаючи виклик самому собі.